MANICURE  I PEDICURE

Kurs skierowany jest do osób zainteresowanych urodą i stylizacją. Panie, jak również Panowie mogą poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w zakresie zabiegów na paznokcie dłoni oraz stóp.

Szkolenie przeznaczone jest nie tylko dla osób, które na co dzień mają kontakt z zabiegami kosmetycznymi, ale również dla osób początkujących, które nie mają żadnego wcześniejszego przygotowania.

Celem kursu jest dostarczenie przede wszystkim wiedzy praktycznej z zakresu pielęgnacji dłoni oraz stóp.

Manicure jest zabiegiem kosmetycznym, któremu poddawane są paznokcie u dłoni. Manicure stosuje się u osób, które pragną mieć ładniejsze paznokcie. Zabieg polega nie tylko na malowaniu, ale również na wyrównaniu skórek i pielęgnacji płytki paznokci.

Pedicure jest zabiegiem kosmetycznym, któremu poddawane są paznokcie u stóp. Podobnie jak manicure, stosuje się u osób, które pragną mieć piękne stopy. Wyróżnia się pedicure kosmetyczny, pedicure leczniczy oraz pedicure biologiczny. Zabiegi pielęgnacyjne mają na celu sprawić aby nasze stopy będą ładniejsze.

• • Pedicure kosmetyczny jest zabiegiem pielęgnacyjnym, który obejmuje skrócenie, opiłowanie i oczyszczenie paznokci, jak również usunięcie z pięt zrogowaciałego naskórka.
  • • Pedicure leczniczy jest zabiegiem pielęgnacyjnym obejmującym czynności wykonywane przy pedicure kosmetycznym poszerzonym o zabieg usunięcia nagniotków oraz wrastających paznokci.
  • • Pedicure biologiczny jest zabiegiem pielęgnacyjnym wykonanym bez użycia narzędzi i akcesoriów metalowych.
Każdy zabieg pielęgnacyjny powinien kończyć się masażem dłoni bądź stóp, który pozwoli nam się dodatkowo zrelaksować.

Szkolenie obejmuje 6 godzin dydaktycznych.

• • stacjonarnym w godzinach 9:00 - 17: 00 od poniedziałku do piątku
  • • wieczorowym w godzinach 17:00 - 21:00 od poniedziałku do piątku
  • • zaocznym w godzinach 9:00 - 17:00 w sobotę i niedzielę
Szkolenie prowadzimy w kameralnych grupach 4 -10 osobowych.

Istnieje możliwość realizacji kursu indywidualnie.

1) Kartę zgłoszenia na kurs/szkolenie.

1. BHP w gabinecie kosmetycznym, dezynfekcja, sterylizacja
2. Anatomia paznokcia