PRZEWÓZ TOWARÓW NIEBEZPIECZNYCH ADR - SPECJALISTYCZNY KL. VII

Szkolenie skierowane jest do kierowców ubiegających się o wydanie lub odnowienie uprawnień na przewóz towarów niebezpiecznych ADR.

Kurs podstawowy skierowany jest do  kierowców ubiegający się po raz pierwszy o wydanie zaświadczenia ADR, którzy ukończyli 21 lat i posiadają prawo jazdy odpowiedniej kategorii.

Kurs specjalistyczny skierowany jest do kierowców, którzy ukończyli z wynikiem pozytywnym kurs podstawowy.

Kurs doskonalący skierowany jest do kierowców posiadających wymagane przepisami zaświadczenie ADR, w roku poprzedzającym datę upływu ich ważności.

Przewóz towarów niebezpiecznych ADR - specjalistyczny kl. VII (promieniotwórcze)

Wymagania wobec kandydatów:
  • • ukończone 21 lat
  • • prawo jazdy kat. B, C lub D
  • • świadectwo kwalifikacyjne lub orzeczenie lekarskie i badania psychologiczne dla kierowców lub zaświadczenie od pracodawcy o spełnieniu wymagań określonych ustawą na stanowisku kierowcy

Kurs obejmuje 8 godzin szkoleniowych

Zajęcia odbywają się w godzinach 9:00 - 16:00

Uczestnicy kursu otrzymują zaświadczenie ADR uprawniające do przewozu towarów niebezpiecznych na samochodach skrzyniowych klasy 2,3,4-1,4-2,4-3,5-1,5-2,6-1,6-2,8,9 w państwach kontyngentu europejskiego.

Kurs specjalistyczny klasa VII promieniotwórcze jest ważny tak długo, na jaki okres jest wydane zaświadczenie o kursie podstawowym.

• • Specyficzne zagrożenia związane z promieniowaniem jonizującym
  • • Szczególne wymagania dotyczące pakowania materiałów promieniotwórczych
  • • Szczególne środki bezpieczeństwa, które powinny być podjęte w razie wypadku z materiałami promieniotwórczymi
  • • Ogólne wymagania dotyczące przewozu towarów